Member Companies

Aleksin Kivi Oy

Managing Director Martta Leppänen
Perämiehenkatu 5
FI-00150 Helsinki, FINLAND
Tel:  +358 207 121 560
Fax:  +358 9 819 34 770
martta.leppanen@aleksinkivi.fi
https://aleksinkivi.fi

Erikstone Oy

Managing Director Petteri Iivarinen
PL 12
FI-04601 Mäntsälä, FINLAND
Tel:  +358 19 6873300
Fax:  +358 19 6873301
es@erikstone.fi
http://www.erikstone.fi

FL Block Stone Oy

Likalantie 565
FI-86300 Oulainen, FINLAND
Tel:  +358 400 283 079
Fax:  +358 19 6873301
harri.hako-rita@okgraniitti.fi

Fontell Granite Ltd Oy

Managing Director Matti Fontell
Tuomarintie 107
FI-25520 Perniö as., FINLAND
Tel:  +358 400 620 842
Fax:  +358 2 735 9138
matti.fontell@smail.fi
http://www.fontellgranite.fi

Granicon Oy

Managing Director Mihail Delikouras
Pormestarinkatu 6 B
FI-53100 Lappeenranta, FINLAND
Tel:  +358 5 477 2750
Fax:  +358 5 477 2751
mihail.delikouras@granicon.fi
http://www.granicon.com

Hukka Design Oy

Managing Director Kari Airola
Teollisuustie 5
FI-82730 Tuupovaara, FINLAND
Tel:  +358 20 1556900
Fax:  +358 20 1556909
hukka@hukka.fi
http://www.hukka.fi

Iitin Graniitti Oy

Managing Director Orvo Töyrylä
Perheniementie 451
FI-47450 Perheniemi, FINLAND
Tel:  +358 5 3664095
Fax:  +358 5 3664095
orvo.toyryla@pp.inet.fi

Ikikivi Oy

Managing Director Katja Huhta
PL 10
FI-73301 Nilsiä, FINLAND
Tel:  +358 17 4631801
ikikivi@ikikivi.com
https://ikikivi.fi

Ilomantsin Kivituote Oy

Managing director Harri Kastinen
Asematie 10 B
FI-82900 ILOMANTSI, FINLAND
Tel:  +358 500 673253
ilomantsinkivituote@gmail.com

ImageKivi Oy

Managing Director Antti Hokkanen
Rauvolantie 123
FI-20760 Piispanristi, FINLAND
Tel:  +358 10 4216 050, +358 400 534030
antti.hokkanen@imagekivi.fi
http://www.imagekivi.fi

Imatran Kivikaiverrus Oy

Managing Director Reima Bohm
Heittäjäntie 22
FI-55420 Imatra, FINLAND
Tel:  +358 5 4319777
Fax:  +358 5 4319777
im.kivikaiverrus@co1.inet.fi

Interrock Oy

Managing Director Veljo Haube
Olkiluodontie 380
FI-27150 Lapijoki, FINLAND
Tel:  +358 2 8684600
Fax:  +358 2 8684655
interrock@interrock.fi
http://www.interrock.fi
Holder of the Natural stone logo licence

Kaavin Kivi Oy

Managing Director Marita Mielonen
Kirjekuorentie 6
FI-73600 Kaavi, FINLAND
Tel:  +358 17 6880100
Fax:  +358 17 6880112
marita.mielonen@kaavinkivi.fi
http://www.kaavinkivi.fi

Kari Öhrnberg Oy

Managing Director Kari Öhrnberg
Parivaljakonkuja 2 L 30
FI-00410 Helsinki, FINLAND
Tel:  +358 400 312259
kari@ohrnberg@gmail.com

Kauhavan Kiviveistämö Oy

Managing Director Antti Mäki
Mäenpääntie 237
FI-62200 Kauhava, FINLAND
Tel:  +358 6 4346420
antti.maki@kauhavankiviveistamo.fi
http://www.kauhavankiviveistamo.fi

Keikyän Kivi Oy

Managing Director Keijo Vierimaa
Vammaksentie 1
FI-38210 Sastamala, FINLAND
Tel:  +358 3 5131208
Fax:  +358 3 513 1108
kivi@muistoksi.fi
http://www.muistoksi.fi

Kivihuolto Nykänen

Managing director Marko Naukkarinen
Skaffarinkatu 20
FI-32800 Kokemäki, FINLAND
Tel: +358 40 9603540
marko@kivihuoltonykanen.fi

Kivikokko Oy

Managing Director Antti Kiesi
Pikkalanlähteenkatu 4
FI-53500 Lappeenranta, FINLAND
Tel:  +358 400 90 90 84
kivikokko@hautakivi.com
http://www.hautakivi.com

Kivipaasi Oy

Managing director Ari Mikkola
Lampitie 45
FI-01810 Luhtajoki, FINLAND
Tel:  +358 50 3898008
ari.mikkola@kivipaasi.fi
http://www.kivipaasi.fi

Kivipalvelu Peltola

Ari Peltola
Uilontie 43
FI-80770 Kontiolahti as., FINLAND
Tel. +358 400 279283
ari@kivipalvelupeltola.fi
http://www.kivipalvelupeltola.fi

KIVIPALVELU/ Rakennusliike Mika Hartikainen Oy

Mika Hartikainen
Rakentajankatu 5
FI-15240 Lahti, FINLAND
Tel:  Gsm: +358-400-493 082
Fax:  +358-3-7307 609
mika.hartikainen@kivipalvelu.com
http://www.kivipalvelu.com

Kivituote Ylitalo Oy

Managing Director Reijo Ylitalo
Salpakuja 7
FI-01200 Vantaa, FINLAND
Tel:  +358 9 756 8200
Fax:  +358 9 8766029
reijo.ylitalo@kivituote.com
http://www.kivituote.com

Kivityöliike E. Väisänen Oy

Managing Director Petri Väisänen
Kolkintie 105
FI-34320 Parkkuu, FINLAND
Tel:  +358 3 4737850
petekivi@saunalahti.fi
http://www.kuruntaidekivi.com

Kiviveistämö Berglöf Oy

Managing Director Kimmo Berglöf
Pienteollisuustie 19
FI-06460 Porvoo, FINLAND
Tel:  +358 19 580200
myynti@hautakivi.net
http://www.hautakivi.net

Kiviveistämö Levander Oy

Managing Director Nina Åberg
Pihlajamäentie 32 A
FI-00710 Helsinki, FINLAND
Tel:  +358 9 3876 284
Fax:  +358 9 3871541
kivi.levander@kivilevander.fi
http://www.kivilevander.fi

Koilliskivi

Managing Director Heikki Harju
Teollisuustie 2
FI-93100 Pudasjärvi, FINLAND
Tel:  +358 400 891 974
info@koilliskivi.fi
HTTP://www.koilliskivi.fi

Kulmasen Kiviveistämö Oy

Managing director Jari Kulmanen
Kivimiestentie 21
FI-35300 Orivesi, FINLAND
Tel. +358 400 914473
jari.kulmanen@kiviveistamo.com
http://www.kiviveistamo.com

Kuntolan Kiviveistämö Ky

Managing Director Pekka Kuntola
Kuntolantie 52
FI-61300 Kurikka, FINLAND
Tel:  +358 40 7372983
Fax:  +358 6 4502331
pekka.kuntola@kuntolankiviveistamo.fi
http://www.kuntolankiviveistamo.fi

Kymen Granite Oy

Managing Director Mika Rahkonen
Myllykalliontie 41
FI-45100 Kouvola, FINLAND
Tel:  +358-400 – 444 441
Fax:  +358-53-810 330
mika.rahkonen@kymengranite.com
http://www.kymengranite.com

Kymen Kivipojat Oy

Managing director Raimo Löytty
Voikkaan yritysalue
Myllytie 10
FI- 45910 VOIKKAA, FINLAND
Invoicing address
Naukiontie 2
FIN-45700 Kuusankoski, FINLAND
Tel:  +358 400 750151
hautakivi.tyot@pp.inet.fi
http://www.kymenkivipojatoy.fi

Liuskemestarit & Co Oy

Managing Director Tuomo Jokinen
Koulutie 44
FI-35300 Orivesi, FINLAND
Tel:  +358 3 3347400
Fax:  +358 3 3347495
liuskemestarit@liuskemestarit.fi
http://www.liuskemestarit.fi

Loimaan Kivi Oy

Managing Director Mikko Paljakka
Palininkatu 2
FI-32201 Loimaa, FINLAND
Tel:  +358 207 909200
Fax:  +358 207 909210
kivi@loimaankivi.fi
http://www.loimaankivi.fi

Louhi Kivitasot Oy

Managing Director Ilkka Ylitalo
Kivimiehenkuja 6
FI-55420 IMATRA, FINLAND
Tel:  +358 05 4770090
info@louhikivitasot.fi
http://www.louhikivitasot.fi

Louhinta Lampi Oy

Contact person Sami Lampi
Ylöstalontie 2
FI-07600 Myrskylä, FINLAND
Tel:  +358 40 5630597 (Sami), +358 40 5912416 (Antti)
Fax:  +359 19 6770054
louhinta.lampi@co.inet.fi
http://www.louhintalampi.fi

LT Granit Oy

Managing Director Jarmo Tielinen
Vaalimaantie 1600
FI-54410 Ylämaa, FINLAND
Tel:  +358 5 4177161
Fax:  +358 5 6219224
jarmo.tielinen@ltgranit.inet.fi

Majakivi Oy

Managing Director Mikko Leppänen
Jussilantie 4a
FI-41660 Toivakka, FINLAND
Tel:  +358 40 3400220
Fax:  +358 40 3400224
info@majakivi.com
http://www.majakivi.com

Nivalan Kivi Oy

Managing Director Sisko Palokangas-Konttila
Järvikyläntie 182
FI-85500 Nivala, FINLAND
Tel:  +358 8 4459800
Fax:  +358 10 7520031
myynti@nivalankivi.com
http://www.nivalankivi.com

OK Graniitti Oy

Likalantie 565
FIN-86300 OULAINEN, FINLAND
Tel:  +358 8 472066
Fax:  +358 8 473 808
myynti@okgraniitti.fi
http://www.okgraniitti.fi

Palin Granit Oy

Managing Director Heikki Palin
Mäntysuonkatu 4, Pl 20
FI-5301 Lappeenranta, FINLAND
Tel:  +358 207 909 300
Fax:  +358 207 909 310
granit@palingranit.fi
http://www.palingranit.com
Holder of the Natural stone logo licence

Pelkkakivi Oy

Paula Hakkarainen
Viilukatu 11
FI-18130 Heinola, FINLAND
Tel:  +358 400 583 156
info@pelkkakivi.fi
http://www.pelkkakivi.fi

Pintahuolto Oy

Managing Director Kalevi Helin
Välitalontie 71 B
FI-00660 Helsinki, FINLAND
Tel:  +358 400 484 863
Fax:  +358 9 7544782
kalevi.helin@pintahuolto.fi

Polar Granit Oy

Managing Director Heikki Järvinen
Vespuolentie 73
FI-41800 Korpilahti, FINLAND
Tel:  +358 14 821234
Fax:  +358 14 821233
myynti@polargranit.fi
http://www.polargranit.fi

Rouhiaisen Kivi Oy

Veikko Rouhiainen
Joentaustantie 13
FI-23100 MYNÄMÄKI, FINLAND
Tel:  +358 2 4308116
Fax:  +358 2 4308775
toimisto@rouhiaisenkivi.com
http://www.rouhiaisenkivi.com

Rudus Oy

Director Mikko Tervo
Louhentie 5
FI-70900 Louhela, FINLAND
Tel:  +358 400 541 960
mikko.tervo@rudus.fi
http://www.rudus.fi

Salon Kiviteollisuus Ky

Managing Director Antti Salo
Mäntyläntie 105
FI-41800 Korpilahti, FINLAND
Tel:  +358-40-5316201
Fax:  +358-14-826563
kiviteollisuus@pp.inet.fi

Savonlinnan Kiviveistämö Rautiainen Oy

Managing Director Jukka Rautiainen
Olavinkatu 68
FI-57100 Savonlinna, FINLAND
Tel:  +358 15 531144
Fax:  +358 15 531144
savonlinnan.kiviveistamo@spynet.fi
http://www.savonlinnankiviveistamo.fi

Seita Stone Oy

Managing Director Kai Urpunen
PL 3
FI-94101 Kemi, FINLAND
Tel:  +358 16 220552
Fax:  +358 16 220553
kai.urpunen@seitastone.fi
http://seitastone.fi

Seler Clean Oy

Managing Director Jukka Savonius
Isonkiventie 21
FI-04250 Kerava, FINLAND
Tel:  +358 403 100 141
Fax:  +358 403 100 159
jukka.savonius@seler.fi

Sjundeå Stenhuggeri Kb

Gun och Frey Nylund
Västerby
FI-02570 Sjundeå, FINLAND
Tel:  +358 9 2561114
Fax:  +358 9 2561161
stenhuggeri@sjundeasten.fi
http://www.sjundeasten.fi

SKT-Granit Oy

Managing Director Ilkka Ylitalo
Helsingintie 108
FI-23310 Taivassalo, FINLAND
Tel: +358 40 596 3995
myynti@sktgranit.fi
http://www.sktgranit.fi

Sorvikivi Oy

Managing Director Eero Vainikka
Hallitie 1
FI-54800 Savitaipale, FINLAND
Tel:  +358 5 4160479
Fax:  +358 5 4561437
sorvikivi@co.inet.fi
http://www.sorvikivi.com

Stonelement Oy

Managing Director Teppo Vuohelainen
Eräpyhäntie 975
FI-35220 Eräjärvi, FINLAND
Tel: +358 50 3694581
teppo.vuohelainen@stonelement.fi
http://stonelement.fi

Sukevan Kivi Oy

Managing Director Pekka Väisänen
Tervatie 5
FI-74340 Sukeva, FINLAND
Tel:  +358 17 711021
Fax:  +358 17 711021
sukevankivi@pp.inet.fi
http://www.sukevankivi.fi

Suomen Graniittikeskus Oy

Myyrmäentie 4 A
FI-01600 Vantaa, FINLAND
Tel:  +358 207 500 310
M. +358 40 7487 623
markkinointi@graniittikeskus.fi
http://www.graniittikeskus.fi
Holder of the Natural stone logo licence

Suomen Kivivalmiste Oy

Managing Director Mikko Paljakka
Petäjävedentie 3
FI-41800 Korpilahti, FINLAND
Tel:  +358 14 821350
Fax:  +358 14 821650
skivi@saunalahti.fi
http://www.suomenkivivalmiste.fi

Tampereen Graniitti Oy

Managing Director Heikki Karling
Lehtiraitti 31
FI-36110 Ruutana, FINLAND
Tel:  +358 3 3761771
Fax:  +358 3 3761771
satu@tampereengraniitti.fi

Tampereen Kovakivi Oy

Managing Director Antti Elomaa
Poikeluksentie 192
FI-34300 Ylöjärvi, FINLAND
Tel:  +358 3 4730300
Fax:  +358 3 4730326
sales@kovakivi.fi
http://www.kovakivi.fi
Holder of the Natural stone logo licence

Tervajoen Kiviveistämö Oy

Managing Director Ari Suokko
Harvakyläntie 17
FI-66440 Tervajoki, FINLAND
Tel:  +358 6 4787600, +358 400 600069
Fax:  +358 6 4787620
ari.suokko@tervajoenkiviveistamo.fi
http://www.tervajoenkiviveistamo.fi

 

Tilakivi Kaaja

Vesa Kaaja
Kirkonkulma 1
FI-37100 Nokia, Finland
Tel:  +358 50 366 6789
Fax:  +358 3 341 4451
vesa.kaaja@tilakivi.com

Toijalan Kiviveistämö Oy

Managing Director Janne Jokinen
Hallitie 6
FI-37800 Toijala, FINLAND
Tel:  +358 3 5421172
Fax:  +358 3 5421172

TTR-Granit Oy

Managing Director Seppo Tanskanen
Selkintie 309
FI-03320 Selki, FINLAND
Tel:  +358 400 473374
Fax:  +358 9 2233468
mailto:seppo.i.tanskanen@live.com

Tulikivi Oyj

Managing Director Heikki Vauhkonen
FI-83900 Juuka, FINLAND
Tel:  +358 (0)207 636 000
Fax:  +358 (0)207 636 120
heikki.vauhkonen@tulikivi.fi
http://www.tulikivi.com
Holder of the Natural stone logo licence

Turun Hautakivipalvelu Ky

J and B Iljanka
Hautakivenkatu 5
FI-20720 Turku, FINLAND
Tel:  +358 2 2360329
Fax:  +358 2 2360378
posti@turunhautakivipalvelu.fi
http://www.turunhautakivipalvelu.fi/

Uotilan Kivi

Rauno and Reijo Rauvola
Kuivassuontie 14
FI-26510 Rauma, FINLAND
Tel:  +358 2 8230910
Fax:  +358 2 8240180
uotilankivi@uotilankivi.com
http://www.uotilankivi.com

Valkeakosken Kivi-tuote Ky

Managing Director Toivo Tuominen
Sääksmäentie 235
FI-37600 Valkeakoski, FINLAND
Tel:  +358 3 5842069
Fax:  +358 3 5849409
kivi-tuote@kivi-tuote.fi
http://www.kivi-tuote.fi

Vientikivi Oy Finland

Managing Director Ilkka Ylitalo
Pähkinäkuja 6
FI-27430 Panelia, FINLAND
Tel:  +358 2 5316100
info@vientikivi.com
http://www.vientikivi.com

Vikmanin Kivi Ky

Managing Director Esa Vikman
Tanulantie 21
FIN-48720 Kotka, FINLAND
Tel:  +358 5 2200220
Fax:  +358 5 2200221
vikman@vikmaninkivi.fi
http://www.vikmaninkivi.fi

Ylamaa Massive Granite Oy

Managing Director Jukka Tielinen
Laisniementie 15
FI-49730 Muurikkala, FINLAND
Tel:  +358 20 8331310
Fax:  +358 5 3478288
info@ylamaagroup.fi

Ylivieskan Kivihiomo Oy

Managing Director Harri Alanko
Puuhkalantie 5
FI-84100 Ylivieska, FINLAND
Tel:  +358 8 4106300
Fax:  +358 8 4106330
harri.alanko@ylivieskankivihiomo.fi
http://www.ylivieskankivihiomo.fi/

Ylämaa Origin Oy

Managing Director Jouni Okko
Ainonkatu 31
FI-53100 Lappeenranta, FINLAND
Tel:  +358 10 5482306
Fax:  +358 10 5482301
jouni.okko@ylamaagroup.fi
http://www.ylamaagroup.fi

Ylämaan Graniitti Oy

Managing Director Jukka Tielinen
Vaalimaantie 3570
FI-54410 Ylämaa, FINLAND
Tel:  +358 5 6219200
Fax:  +358 5 6219224
info@ylamaagroup.fi
http://www.ylamaagroup.fi
Holder of the Natural stone logo licence