Select Page

Varsinaiset jäsenet

Aleksin Kivi Oy

Toimitusjohtaja Martta Leppänen
Perämiehenkatu 5
00150 Helsinki
Tel:  +358 50 330 9977
martta.leppanen@aleksinkivi.fi
https://aleksinkivi.fi

Erikstone Oy

Toimitusjohtaja Petteri Iivarinen
PL 12
04601 Mäntsälä
Tel:  +358 19 6873300
Fax:  +358 19 6873301
es@erikstone.fi
http://www.erikstone.fi

FL Block Stone Oy

Likalantie 565
86300 Oulainen
Tel:  +358 400 283 079
Fax:  +358 19 6873301
harri.hako-rita@okgraniitti.fi

Fontell Granite Ltd Oy

Toimitusjohtaja Matti Fontell
Tuomarintie 107
25520 Perniö as.
Tel:  +358 400 620 842
Fax:  +358 2 735 9138
matti.fontell@smail.fi
http://www.fontellgranite.fi

Granicon Oy

Toimitusjohtaja Mihail Delikouras
Pormestarinkatu 6 B
53100 Lappeenranta
Tel:  +358 5 477 2750
Fax:  +358 5 477 2751
mihail.delikouras@granicon.fi
http://www.granicon.com

Hukka Design Oy

Toimitusjohtaja Seppo Raijas
Teollisuustie 5
82730 Tuupovaara
Tel:  +358 13 2482458
Fax:  +358 13 2482450
hukka@hukka.fi
http://www.hukka.fi

Iitin Graniitti Oy

Toimitusjohtaja Orvo Töyrylä
Perheniementie 451
47450 PERHENIEMI
Tel:  +358 5 3664095
Fax:  +358 5 3664095
orvo.toyryla@pp.inet.fi

Ikikivi Oy

Toimitusjohtaja Katja Huhta
PL 10
73301 NILSIÄ
Tel:  +358 17 4631801
ikikivi@ikikivi.com
https://ikikivi.fi

Ilomantsin Kivituote Oy

Toimitusjohtaja Harri Kastinen
Asematie 10 B
82900 ILOMANTSI
Tel:  +358 500 673253
ilomantsinkivituote@gmail.com

ImageKivi Oy

Toimitusjohtaja Antti Hokkanen
Rauvolantie 123
20760 Piispanristi
Tel:  +358 10 4216 050
antti.hokkanen@imagekivi.fi
http://www.imagekivi.fi

Imatran Kivikaiverrus Oy

Toimitusjohtaja Reima Bohm
Joutsenonkatu 67
FI-55420 Imatra
Tel:  +358 400  251507, +358 5 4729000
im.kivikaiverrus@co1.inet.fi

Interrock Oy

Toimitusjohtaja Veljo Haube
Olkiluodontie 380
27150 Lapijoki
Tel:  +358 2 8684600
Fax:  +358 2 8684655
interrock@interrock.fi
http://www.interrock.fi
Luonnonkivimerkin haltija

Kaavin Kivi Oy

Toimitusjohtaja Marita Mielonen
Kirjekuorentie 6
73600 Kaavi
Tel:  +358 17 6880100
Fax:  +358 17 6880112
marita.mielonen@kaavinkivi.fi
http://www.kaavinkivi.fi

Kari Öhrnberg Oy

Toimitusjohtaja Kari Öhrnberg
Parivaljakonkuja 2 L 30
00410 Helsinki
Tel:  +358 400 312259
kari@ohrnberg@gmail.com

Kauhavan Kiviveistämö Oy

Toimitusjohtaja Antti Mäki
Mäenpääntie 237
62200 Kauhava
Tel:  +358 6 4346420
antti.maki@kauhavankiviveistamo.fi
http://www.kauhavankiviveistamo.fi

Keikyän Kivi Oy

Toimitusjohtaja Keijo Vierimaa
Vammaksentie 1
38210 Sastamala
Tel:  +358 3 5131208
Fax:  +358 3 513 1108
kivi@muistoksi.fi
http://www.muistoksi.fi

Kivihuolto Nykänen

Toimitusjohtaja Marko Naukkarinen
Skaffarinkatu 20
32800 Kokemäki
Tel: +358 40 9603540
marko@kivihuoltonykanen.fi

Kivikokko Oy

Toimitusjohtaja Antti Kiesi
Pikkalanlähteenkatu 4
53500 Lappeenranta
Tel:  +358 400 909084
kivikokko@hautakivi.com
http://www.hautakivi.com

Kivipaasi Oy

Toimitusjohtaja Ari Mikkola
Lampitie 45
01810 Luhtajoki
Tel:  +358 50 3898008
ari.mikkola@kivipaasi.fi
http://www.kivipaasi.fi

Kivipalvelu Peltola

Ari Peltola
Uilontie 43
80770 Kontiolahti as.
Tel. +358 400 279283
ari@kivipalvelupeltola.fi
http://www.kivipalvelupeltola.fi

KIVIPALVELU/ Rakennusliike Mika Hartikainen Oy

Mika Hartikainen
Rakentajankatu 5
15240 LAHTI
Tel:  Gsm: +358-400-493 082
Fax:  Fax: +358-3-7307 609
mika.hartikainen@kivipalvelu.com
http://www.kivipalvelu.com

Kivituote Ylitalo Oy

Toimitusjohtaja Reijo Ylitalo
Salpakuja 7
01200 Vantaa
Tel:  +358 9 756 8200
Fax:  +358 9 8766029
reijo.ylitalo@kivituote.com
http://www.kivituote.com

Kivityöliike E. Väisänen Oy

Toimitusjohtaja Erkki Väisänen
Kolkintie 105
34320 Parkkuu
Tel:  +358 3 4737850
petekivi@saunalahti.fi
http://www.kuruntaidekivi.com

Kiviveistämö Berglöf Oy

Toimitusjohtaja Kimmo Berglöf
Pienteollisuustie 19
06460 Porvoo
Tel:  +358 19 580200
myynti@hautakivi.net
http://www.hautakivi.net

Kiviveistämö Levander Oy

Toimitusjohtaja Nina Åberg
Pihlajamäentie 32 A
00710 Helsinki
Tel:  +358 9 3876 284
Fax:  +358 9 3871541
kivi.levander@kivilevander.fi
http://www.kivilevander.fi

Koilliskivi

Toimitusjohtaja Heikki Harju
Teollisuustie 2
93100 Pudasjärvi
Tel:  +358 400 891 974
info@koilliskivi.fi
HTTP://www.koilliskivi.fi

Kulmasen Kiviveistämö Oy

Toimitusjohtaja Jari Kulmanen
Kivimiestentie 21
35300 Orivesi
Tel. +358 400 914473
jari.kulmanen@kiviveistamo.com
http://www.kiviveistamo.com

Kuntolan Kiviveistämö Ky

Toimitusjohtaja Pekka Kuntola
Kuntolantie 52
61300 Kurikka
Tel:  +358 40 7372983
Fax:  +358 6 4502331
pekka.kuntola@kuntolankiviveistamo.fi
http://www.kuntolankiviveistamo.fi

Kymen Granite Oy

Toimitusjohtaja Mika Rahkonen
Myllykalliontie 41
45100 Kouvola
Tel:  +358-400 – 444 441
Fax:  +358-53-810 330
mika.rahkonen@kymengranite.com
http://www.kymengranite.com

Kymen Kivipojat Oy

Toimitusjohtaja Raimo Löytty
Voikkaan yritysalue
Myllytie 10
45910 VOIKKAA
Tel:  +358 400 750151
Laskutusosoite
Naukiontie 2
45700 Kuusankoski
hautakivi.tyot@pp.inet.fi
http://www.kymenkivipojatoy.fi

Liuskemestarit & Co Oy

Toimitusjohtaja Tuomo Jokinen
Koulutie 44
35300 Orivesi
Tel:  +358 3 3347400
Fax:  +358 3 3347495
liuskemestarit@liuskemestarit.fi
http://www.liuskemestarit.fi

Loimaan Kivi Oy

Toimitusjohtaja Mikko Paljakka
Palininkatu 2
32201 Loimaa
Tel:  +358 207 909200
Fax:  +358 207 909210
kivi@loimaankivi.fi
http://www.loimaankivi.fi

Louhi Kivitasot Oy

Toimitusjohtaja Ilkka Ylitalo
Kivimiehenkuja 6
55420 IMATRA
Tel:  +358 05 4770090
info@louhikivitasot.fi
http://www.louhikivitasot.fi

Louhinta Lampi Oy

Yhteyshenkilö Sami Lampi
Ylöstalontie 2
07600 Myrskylä
Tel:  +358 40 5630597 (Sami), +358 40 5912416 (Antti)
Fax:  +359 19 6770054
louhinta.lampi@co.inet.fi
http://www.louhintalampi.fi

LT Granit Oy

Toimitusjohtaja Jarmo Tielinen
Vaalimaantie 1600
54410 Ylämaa
Tel:  +358 5 4177161
Fax:  +358 5 6219224
jarmo.tielinen@ltgranit.inet.fi

Majakivi Oy

Toimitusjohtaja Mikko Leppänen
Jussilantie 4a
41660 Toivakka
Tel:  +358 40 3400220
Fax:  +358 40 3400224
info@majakivi.com
http://www.majakivi.com

Nivalan Kivi Oy

Toimitusjohtaja Sisko Palokangas-Konttila
Järvikyläntie 182
85500 Nivala
Tel:  +358 10 5673610
Fax:  +358 10 7520031
myynti@nivalankivi.com
http://www.nivalankivi.com

OK Graniitti Oy

Likalantie 565
86300 OULAINEN
Tel:  +358 8 472066
Fax:  +358 8 473 808
myynti@okgraniitti.fi
http://www.okgraniitti.fi

Palin Granit Oy

Toimitusjohtaja Heikki Palin
Mäntysuonkatu 4, PL 20
53101 Lappeenranta
Tel:  +358 207 909 300
Fax:  +358 207 909 310
granit@palingranit.fi
http://www.palingranit.com
Luonnonkivimerkin haltija

Pelkkakivi Oy

Paula Hakkarainen
Viilukatu 11
18130 Heinola
Tel:  +358 400 583 156
info@pelkkakivi.fi
http://www.pelkkakivi.fi

Pintahuolto Oy

Toimitusjohtaja Kalevi Helin
Välitalontie 71 B
00660 Helsinki
Tel:  +358 400 484 863
Fax:  +358 9 7544782
kalevi.helin@pintahuolto.fi

Polar Granit Oy

Toimitusjohtaja Heikki Järvinen
Vespuolentie 73
41800 KORPILAHTI
Tel:  +358 14 821234
Fax:  +358 14 821233
myynti@polargranit.fi
http://www.polargranit.fi

Rouhiaisen Kivi Oy

Veikko Rouhiainen
Joentaustantie 13
23100 MYNÄMÄKI
Tel:  +358 2 4308116
Fax:  +358 2 4308775
toimisto@rouhiaisenkivi.com
http://www.rouhiaisenkivi.com

Rudus Oy

Tuoteryhmäpäällikkö Mikko Tervo
Louhentie 5
70900 Louhela
Tel:  +358 400 541 960
mikko.tervo@rudus.fi
http://www.rudus.fi

Salon Kiviteollisuus Ky

Toimitusjohtaja Antti Salo
Mäntyläntie 105
41800 KORPILAHTI
Tel:  +358-40-5316201
Fax:  +358-14-826563
kiviteollisuus@pp.inet.fi

Savonlinnan Kiviveistämö Rautiainen Oy

Toimitusjohtaja Jukka Rautiainen
Olavinkatu 68
57100 Savonlinna
Tel:  +358 15 531144
Fax:  +358 15 531144
savonlinnan.kiviveistamo@spynet.fi
http://www.savonlinnankiviveistamo.fi

Seita Stone Oy

Toimitusjohtaja Kai Urpunen
PL 3
94101 KEMI
Tel:  +358 16 220552
Fax:  +358 16 220553
kai.urpunen@seitastone.fi
http://seitastone.fi

Seler Clean Oy

Toimitusjohtaja Jukka Savonius
Isonkiventie 21
04250 Kerava
Tel:  +358 403 100 141
Fax:  +358 403 100 159
jukka.savonius@seler.fi

Sjundeå Stenhuggeri Kb

Gun och Frey Nylund
Västerby
02570 Sjundeå
Tel:  +358 9 2561114
Fax:  +358 9 2561161
stenhuggeri@sjundeasten.fi
http://www.sjundeasten.fi

SKT-Granit Oy

Toimitusjohtaja Ilkka Ylitalo
Helsingintie 108
23310 Taivassalo
Tel: +358 40 596 3995
myynti@sktgranit.fi
http://www.sktgranit.fi
Muut sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@sktgranit.fi

Sorvikivi Oy

Toimitusjohtaja Eero Vainikka
Hallitie 1
54800 Savitaipale
Tel:  +358 5 4160479
Fax:  +358 5 4561437
sorvikivi@co.inet.fi
http://www.sorvikivi.com

Stonelement Oy

Toimitusjohtaja Teppo Vuohelainen
Eräpyhäntie 975
35220 Eräjärvi
Tel: +358 50 3694581
teppo.vuohelainen@stonelement.fi
http://www.stonelement.fi

Sukevan Kivi Oy

Toimitusjohtaja Pekka Väisänen
Tervatie 5
74340 Sukeva
Tel:  +358 17 711021
Fax:  +358 17 711021
sukevankivi@pp.inet.fi
http://www.sukevankivi.fi

Suomen Graniittikeskus Oy

Myyrmäentie 4 A
01600 VANTAA
Tel:  +358 207 500 310
M: +358 40 7487 623
markkinointi@graniittikeskus.fi
http://www.graniittikeskus.fi
Luonnonkivimerkin haltija

Suomen Kiviteollisuus Oy

Toimitusjohtaja Francecso Bernacca
Vinkkiläntie 5
23200 Vinkkilä
Tel:  +358 2 4377711
Fax:  +358 2 4332600
finska@finskastone.fi
http://www.finskastone.fi

Suomen Kivivalmiste Oy

Toimitusjohtaja Mikko Paljakka
Petäjävedentie 3
41800 Korpilahti
Tel:  +358 14 821350
Fax:  +358 14 821650
skivi@saunalahti.fi
http://www.suomenkivivalmiste.fi

Tampereen Graniitti Oy

Toimitusjohtaja Heikki Karling
Lehtiraitti 31
36110 Ruutana
Tel:  +358 3 3761771
Fax:  +358 3 3761771
satu@tampereengraniitti.fi

Tampereen Kovakivi Oy

Toimitusjohtaja Antti Elomaa
Poikeluksentie 192
34300 Ylöjärvi
Tel:  +358 3 4730300
Fax:  +358 3 4730326
sales@kovakivi.fi
http://www.kovakivi.fi
Luonnonkivimerkin haltija

Tervajoen Kiviveistämö Oy

Toimitusjohtaja Ari Suokko
Harvakyläntie 17
66440 TERVAJOKI
Tel:  +358 6  4787 600, +358 400 600 069
Fax:  +358 6 4787620
ari.suokko@tervajoenkiviveistamo.fi
http://www.tervajoenkiviveistamo.fi

Tilakivi Kaaja

Vesa Kaaja
Kirkonkulma 1
37100 Nokia
Tel:  +358 50 366 6789
Fax:  +358 3 341 4451
vesa.kaaja@tilakivi.com
http://www.tilakivi.com

Toijalan Kiviveistämö Oy

Toimitusjohtaja Janne Jokinen
Hallitie 6
37800 Toijala
Tel:  +358 3 5421172
Fax:  +358 3 5421172

TTR-Granit Oy

Toimitusjohtaja Seppo Tanskanen
Selkintie 309
03320 Selki
Tel:  +358 400 473374
Fax:  +358 9 2233468
mailto:seppo.i.tanskanen@live.com

Tulikivi Oyj

Toimitusjohtaja Heikki Vauhkonen
83900 Juuka
Tel:  +358 (0)207 636 000
Fax:  +358 (0)207 636 120
etunimi.sukunimi@tulikivi.fi
http://www.tulikivi.com
Luonnonkivimerkin haltija

Turun Hautakivipalvelu Ky

J ja B Iljanka
Hautakivenkatu 5
20720 Turku
Tel:  +358 2 2360329
Fax:  +358 2 2360378
posti@turunhautakivipalvelu.fi
http://www.turunhautakivipalvelu.fi/

Uotilan Kivi

Rauno ja Reijo Rauvola
Kuivassuontie 14
26510 Rauma
Tel:  +358 2 8230910
Fax:  +358 2 8240180
uotilankivi@uotilankivi.com
http://www.uotilankivi.com

Valkeakosken Kivi-tuote Ky

Toimitusjohtaja Toivo Tuominen
Sääksmäentie 235
37600 Valkeakoski
Tel:  +358 3 5842069
Fax:  +358 3 5849409
kivi-tuote@kivi-tuote.fi
http://www.kivi-tuote.fi

Vientikivi Oy Finland

Toimitusjohtaja Ilkka Ylitalo
Pähkinäkuja 6
27430 Panelia
Tel:  +358 2 5316100
info@vientikivi.com
http://www.vientikivi.com

Vikmanin Kivi Ky

Toimitusjohtaja Esa Vikman
Tanulantie 21
48720 Kotka
Tel:  +358 5 2200220
Fax:  +358 5 2200221
vikman@vikmaninkivi.fi
http://www.vikmaninkivi.fi

Ylamaa Massive Granite Oy

Toimitusjohtaja Jukka Tielinen
Laisniementie 15
49730 MUURIKKALA
Tel:  +358 20 8331310
Fax:  +358 5 3478288
info@ylamaagroup.fi

Ylivieskan Kivihiomo Oy

Toimitusjohtaja Harri Alanko
Puuhkalantie 5
84100 Ylivieska
Tel:  +358 8 4106300
Fax:  +358 8 4106330
harri.alanko@ylivieskankivihiomo.fi
http://www.ylivieskankivihiomo.fi/

Ylämaa Origin Oy

Toimitusjohtaja Jouni Okko
Ainonkatu 31
53100 Lappeenranta
Tel:  +358 10 5482306
Fax:  +358 10 5482301
jouni.okko@ylamaagroup.fi
http://www.ylamaagroup.fi

Ylämaan Graniitti Oy

Toimitusjohtaja Jukka Tielinen
Vaalimaantie 3570
54410 Ylämaa
Tel:  +358 5 6219200
Fax:  +358 5 6219224
info@ylamaagroup.fi
http://www.ylamaagroup.fi
Luonnonkivimerkin haltija