Yhteistoimintajäsenet

Allan Karasti Oy

Allan Karasti
PL 79
FI-02701 Kauniainen
Tel:  +358 207 419 619
Fax:  +358 207 419 610
allan@karasti.com

Breton S.p.a

Area sales manager Michele Padovan
via Garibaldi, 27
31030 Castello di Godego, Treviso, Italy
Tel:  +39 04237691
Fax:  +39 0423769600
mailto:info@breton.it
http://www.breton.it/
Yhteyshenkilö Suomessa: Johan Lindholm, +358 400 633595, kalakivi@hotmail.com

Drilltek Oy

Jari Sipilä
Ratastie 5
FI-40950 Muurame
Tel:  +358 14 212000
Fax:  +358 14 212001
jari.sipila@drilltek.fi
http://www.drilltek.fi/

Geologian tutkimuskeskus

Heikki Pirinen
PL 1237
FI-70211 Kuopio
Tel:  +358 29  5030000
heikki.pirinen@gtk.fi
http://www.gtk.fi

Husqvarna Oy Ab Construction Products

Jukka Nenonen
Vestrantie 2
FI-01750 Vantaa
Tel:  +358 20 7410002
mailto:jukka.nenonen@husqvarnagroup.com
http://www.husqvarnacp.fi

Joensuun Seudun Kehittämisyhtiö JOSEK Oy

Toimitusjohtaja Pekka Nuutinen
Länsikatu 15
80110 Joensuu
Tel:  +358 20 721 8770
info@josek.fi
http://www.josek.fi

Kainuun Etu Oy

Projektipäällikkö Harri Kantola
Seminaarinkatu 2
FIN-87100 Kajaani
Tel: +358 44 551 3833
harri.kantola@kainuunetu.fi
http://www.kainuunetu.fi

Kasins Oy

Kari Sipilä
Veivikatu 12
FI-15230 Lahti
Tel:  +358 3 8739 800
Fax:  +358 3 8739 810
etunimi.sukunimi@kasins.fi
http://www.kasins.fi

Koulutuskeskus Salpaus, kivikoulutus, Lahti

Kivialan opettaja, tutkintovastaava Oliver Steller
Vipusenkatu 3
FI-15230 Lahti
Tel:  +358 44 7080515
Fax:  +358 3 8283065
oliver.steller@salpaus.fi
http://www.salpaus.fi/rakennusala/aikuisten-koulutus/sivut/tuote.aspx?pid=1657

Levanto Oy

Valtteri Nykänen
PL 11
FI-02701 Kauniainen
Tel:  +358 9 511470
Fax:  +358 9 51147471
valtteri.nykanen@levanto.fi
http://www.levanto.fi

M. J. Paasikivi Oy

Toimitusjohtaja Jaakko Tamminen
Ilmarisentie 12
FI-15200 Lahti
Tel:  +358 3 8737300
Fax:  +358 3 8737370
jaakko.tamminen@paasikivi.fi
http://www.paasikivi.fi

Oy Atlas Copco Louhintatekniikka Ab

Kari Erkko
Itäinen Valkoisenlähteentie 14 A
FI-01380  Vantaa
Tel:  +358 20 7189312
Fax:  +358 20 7189301
kari.erkko@fi.atlascopco.com
http://www.atlascopco.fi

Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä

Ari Hurskainen
Tulliportinkatu 3
FI-80130 Joensuu
Tel:  +358 13 244 2424
Fax:  +358 13 244 2400
ari.hurskainen@pkky.fi
http://www.pkky.fi/

Pronssi & Kivi Oy

Anne ja Ilkka Hirvilahti
Huurrekuja 7 A 101
FI-04360 Tuusula
Tel:  +358 9 22431770
Fax:  +358 9 22432210
myynti@pronssikivi.fi
http://www.pronssikivi.fi

R. A. Stone Oy

Ari Rättö
PL 56
FI-05801 Hyvinkää
Tel:  +358 207 415 120
Fax:  +358 207 415 121
ari.ratto@rastone.fi

Saimaan ammattikorkeakoulu

Timo Lehtoviita
Pohjolankatu 23
FI-53100 Lappeenranta
Tel:  +358 20 4966411
Fax:  +358 20 4966505
tekniikka.lappeenranta@saimia.fi
http://www.saimia.fi

Sandvik Mining and Construction Oy

Ilkka Lahdelma
PL 100
FI-33311 Tampere
Tel:  +358 20 544 121
Fax:  +358 20 544 4533
ilkka.lahdelma@sandvik.com
http://www.sandvik.com

Stonecon Oy

Pekka Mesimäki
Kapteeninkatu 11 C 23
FI-00140 Helsinki
Tel:  +358 400 413962
pekka.mesimaki@stonecon.fi
www.stonecon.fi

Tyrolit Oy

Janne Maunuksela
Riihivuorentie 2B
40950 Muurame
Tel:  014 3782825
Fax:  014 3782835
janne.maunuksela@suomen-timanttituote.fi
www.tyrolit.com

Vammalan ammattikoulu

Kiviosasto
Ilpo Ruuskanen
Asemakatu 1
FI-38210 Sastamala
Tel:  +358 440317505
ilpo.ruuskanen@sasky.fi
http://www.sasky.fi

Viher- ja ympäristörakentajat ry

Toiminnanjohtaja Ilkka Väre
Viljatie 4 C
00700 HELSINKI
Tel:  +358 44 977 0521
Toimisto:  +358 9 5841 6551
toimisto@vyra.fi
http://www.vyra.fi